کلوزت روم

وجود یک فضای ذخیره سازی لوازم مختلف برای هر خانم و آقایی جذاب است. کلوزت روم بهترین پیشنهاد برای این افراد است. یک اتاق جادار با تعدادی کمد لباس، دراور، جاکفشی و طبقات برای لوازم مختلف اجزای تشکیل دهنده کلوزت است که میتوانید آن را طبق سلیقه، طرح و جزئیات دلخواه خود سفارش دهید تا منحصراً برای شما طراحی و تولید شود و باعث زیبایی بیشتر خانه شما شود.

کاربرد کلوزت
با داشتن یک کلوزت روم شما می توانید لوازم مختلف خود را مانند لباس، کیف، کفش، اکسسوری ها و … به درستی و به تفکیک از یکدیگر در فضاهای مختص خودشان کاملا مرتب و منظم چیدمان نمایید. کلوزت باعث می شود شما به راحتی به لوازم مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید و زمان کمتری صرف پیدا کردن آن ها کنید و هنگام برداشتن یک وسیله کل کمد شما به هم ریخته نمی شود.

نکات مهم طراحی کلوزت روم
کلوزت باعث می شود شما از فضایی که دارید به صورت مفید و بهینه استفاده نمایید و با طراحی خاص میتوانید زیبایی آن را دو چندان کنید. از این رو برای جادار بودن و فضاهای مورد نیاز همراه با ظاهری چشم نواز قبل از سفارش کلوزت نیاز است به نکاتی توجه نمایید.

متراژ و ابعاد

قدم اول برای طراحی کلوزت این است که با توجه به فضای خانه خود اتاقی مناسب انتخاب کنید که متراژ آن برای یک کمد بزرگ مناسب باشد تا تمام لوازم شما به خوبی در آن جای گیرد. اگر شما یک اتاق با دیوارهایی دارید که کمی قناص است و یا دارای فرورفتگی است می توانید از آن برای کلوزت روم استفاده نمایید و با مشاوره با طراحان برای آن قسمت ها فضاهایی طراحی شود که بتوان لوازمی را در آن قرار داد تا آن قسمت بسیار کاربردی شود.

وسایل و تجهیزات
امروزه برای ایجاد فضاهای تفکیک شده در کلوزت و دسترسی راحتتر به وسایل مختلف اکسسوری هایی طراحی و تولید شده است که میتوانید آن ها را در طرح اضافه کنید. به عنوان مثال برای لباس هایی که باید آویزان شوند و در قسمت بالایی کمد قرار دارند می توانید از رگال آسانسوری استفاده نمایی که به راحتی به سمت پایین کشیده می شود و بعد از برداشتن لباس مجدد در سر جای خود قرار می گیرد. شما در کلوزت روم خود به یک میز اتو احتیاج دارید یکی دیگر از تجهیزاتی که در کلوزت می توانید داشته باشید میز اتو است که داخل کمد تعبیه می شود و هر زمان که به آن احتیاج داشتید می توانید آن را به سمت بیرون بکشید و بعد از اتمام کار آن را جمع کرده و به داخل کمد منتقل کنید. همچنین اکسسوری های دیگر مانند گاوصندوق، رگال آویز شال و شلوار، جای جواهرات، آینه و … قابل استفاده در کلوزت روم است.

قفسه و کشو
یکی از لوازم هایی که از قدیم برای مرتب سازی وسایل و البسه مورد استفاده قرار میگرفته است دراور با کشوهای جادار بوده است. توجه نمایید که شما در کلوزت خود نیاز به کشو ها و قفسه های زیادی برای لوازم خود نیاز دارید تا لباس ها را در کشو قرار دهید و کیف و کفش های زیبای خود را در قفسه و طبقات چیدمان نمایید. همچنین می توانید در کشو ها از جدا کننده استفاده نمایید تا نظم آن ها هم حفظ شود.

آینه کاری
یک آینه تمام قد برای کلوزت روم از واجبات است. وجود آینه در سایز ها و ابعد مختلف روی دیوار یا روی یک میز برای مشاهده خود بعد از انتخاب لباس بسیار اهمیت دارد و همچنین با انعکاس نور باعث روشنایی و زیبایی بیشتر کلوزت روم شما میشود. همچنین می توانید از یک آینه قدی لامپ دار برای کلوزت روم خود استفاده نمایید که بسیار مدرن و زیباست.

انتخاب مبلمان
در فضای کلوزت روم برای نشستن، استراحت و یا پوشیدن کفش نیاز به مبلمان برای نشیمن است. همچنین یک مبل زیبا متناسب با دکور و رنگبندی کلوزت روم می تواند به زیبایی آن کمک بسیاری کند. نیازی به چیدمان مبلمان بزرگ در این اتاق نیست انتخاب دو عدد مبل با ابعاد مناسب برای کلوزت روم شما کافی است.

آویز انواع لباس
کلوزت این امکان را به شما می دهد تا بتوانید برای لباس هایی با ارتفاع مختلف آویز لباس مناسب را داشته باشید. می توانید برای لباس های بلند فضایی را در نظر بگیرید که ارتفاع بیشتری داشته باشد تا لباس ها به راحتی آویزان شده و چروک نشوند. و برای لباس ها و پیراهن های کوتاه تر فضایی مناسب ارتفاع آن ها در نظر بگیرید.

میز آرایش
در کلوزت روم علاوه بر فضایی برای لباس و وسایل مختلف نیاز به میز آرایش است تا بتوانید به زیبایی خود برسید. در میز آرایش بهتر است با توجه به لوازمی که دارید فضاهای تفکیک شده ای را در نظر بگیرید تا علاوه بر مرتب بودن به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید.

جاکفشی
انتخاب کفش مناسب با لباس برای بسیاری از افراد اهمیت دارد. پس بهتر است در کلوزت روم قسمتی را به جاکفشی اختصاص دهید. با نصب طبقات مختلف و شکوهای ریلی که به بیرون کشیده می شوند می توانید یک جاکفشی جادار و زیبا داشته باشید که علاوه بره چیدمان و مرتب بودن کفش ها از آن ها محافظت شود تا در فضای نامناسب آسیبی نبینند.

چیدمان دکوراسیون
یکی از راه های چیدمان زیبای کلوزت که باعث زیبایی اتاق هم می شود چیدمان بر اساس طرح و رنگ لوازم و لباس ها است. همچنین می توان از ابزار ها و لوازمی که در دکوراسیون ها برای چشم نواز شدن و زیبایی بیشتر استفاده می شود انتخاب نمود و آن ها را در جای مناسب خود قرار داد. به عنوان مثال استفاده از عطر هایی زیبا می تواند به زیبایی میز شما کمک کند و می توان از تابلوهایی با طرح های مناسب اتاق کلوزت استفاده نمود و آن ها را در جای مناسب نصب کرد.

رنگ بندی
یکی از نکات مهمی که باید در حین انتخاب کلوزت به آن توجه نمود انتخاب رنگ مناسب است. رنگی که انتخاب می شود باید کاملا با چیدمان و سبک انتخابی شما هماهنگی داشته باشد. توجه نمایید اگر اتاق کوچکی را برای کلوزت روم انتخاب کرده اید رنگ روشن مانند سفید را برای کلوزت خود انتخاب نمایید تا فضا بزرگ تر به چشم آید. اگر رنگ تیره را انتخاب میکنید فضای شما کمی وچک و بسته به چشم می آید. انتخاب رنگ طلایی و یا رنگ هایی که از چوب الهام گرفته شده اند باعث لوکس بودن و زیبایی بیشتر دکوراسیون شما می شود.

نورپردازی مناسب
یکی دیگر از عناصر مهم برای زیبایی هر فضایی نورپردازی آن است که باعث می شود جلوه خاصی به آن می دهد. اتاق کلوزت اصولا نور طبیعی کمی از پنجره دریافت می کند به همین دلیل برای داشتن نور کافی در اتاق لازم است تا به درستی نورپردازی شود. علاوه بر استفاده از آباژور و لوستر های زیبا می توانید از نورهای مخفی در طبقات و یا در کمد ها استفاده نمایید تا حین انتخاب وسیله خود نور کافی داشته باشید. توجه نمایید که تمام نقاط که به نور بیشتری نیاز دارند به درستی نورپردازی شوند.

انتخاب دستگیره کمد کلوزت روم
دستگیره ها از عواملی هستند که به زیبایی بیشتر دکوراسیون و کمد شما کمک می کنند اما با توجه به سبکی که قرار است در کلوزت روم پیاده سازی شود دستگیره های مناسب را خریداری نمایید. می توانید از دستگیره های زینتی و طرح دار برای جلوه بیشتر استفاده نمایید. دستگیره ها در تنوع طرح و رنگی متنوعی در بازار یافت می شوند که میتوانید به راحتی مدل مد نظر خود را انتخاب کنید. اگر شما طرح مدرن را برای کلوزت خود انتخاب کرده اید می توانید از دستگیره های مخفی استفاده نمایید. به این صورت که سطح تمام درب ها و کشو ها صاف است اما دستگیره مخفی در آن تعبیه شده است. و یا می توان با استفاده از دستگاه های CNC فضایی را راب باز و بسته کردن درب کمد و کشوها ایجاد نمود.

انواع کلوزت روم
انواع کلوزت ها بر اساس سبک، رنگ، مواد اولیه استفاده شده و ابعاد و … متفاوت است و هر فرد می تواند طبق سلیقه و نیاز خود کلوزت روم مخصوص خود را سفارش دهید. به عنوان مثال برخی کلوزت ها از ترکبیب شیشه و مواد اولیه مختلف و برخی دیگر از ترکیب فلز و MDF هستند. همچنین با توجه به لوازم مختلفی که میخواهید در اتاق لباس خود قرار دهید می توانید طرح و دکوراسیون آن را تغییر دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را دنبال کنید: